Zakpower

Zakopower przechodzi najlepszy okres w swoim istnieniu. To ich czas i miejsce na zdobycie największej popularności w kraju. Tak jak i inne zespoły folkowe oni też wykorzystują popularność tej muzyki i robią co do nich należy.

Music Hal była debiutancką płytą z jaką wystartowali. To połączenie góralskich melodii z najlepszą klubową muzyką. W drugiej płycie, którą wydali zupełnie za darmo i to dwukrotnie zobaczyliśmy ich najlepsze twarze. Do drugiego wydania „Na siedem” poszerzyli brzmienie o solówki gitarowe i skrzypce elektryczne.

W 2011 trafili na swój czas i wybili się płytą: „Boso” z najlepszą muzyką folkową w ich wydaniu. Była to ich pierwsza płyta studyjna. Ich płyty kolejno zdobywają status złotych i platynowych a oni nie ustają w dążeniach by wciąż dawać z siebie coraz więcej i więcej.

W 2012 roku zdobyli trzy Fryderyki, co niezmiernie ucieszyło ich samych jak i całą rzeszę fanów. Nieco później dwie SuperJedynki w kategoriach SuperArtysta i SuperPrzebój za utwór Boso.

Są młodzi, utalentowani i mają jeszcze wiele do zrobienia i powiedzenia w muzyce folkowej. Czekamy z niecierpliwością na ich kolejne nagrania i platynowe płyty. Z całą pewnością będą porywające, taneczny i miłe dla ucha. Zakopower nie zawiedzie swoich najlepszych fanów.