Wizytówka polskiej sceny muzycznej – Dawid Podsiadło

Nastolatek z małej miejscowości, któremu udaje się zwyciężyć rozrywkowy program telewizyjny, zrobić wielką karierę i jeszcze nie stracić głowy dla sławy? Brzmi jak amerykański film będący fabułą filmu młodzieżowego. Jednak takie rzeczy zdarzają się naprawdę, a bohaterem takiej historii jest Dawid Podsiadło – 23-latek z Dąbrowy Górniczej, który ma na swoim koncie szereg platynowych płyt i prawie dwadzieścia tysięcy sprzedanych albumów.
Program, który przyniósł mu sławę to ‘X Factor’, w którym po przejściu do finału otrzymał nagrodę główną. Długo nie odpoczywając, zwycięzca wydał swój pierwszy album “Comfort and Happiness” który hucznie przyjęło zarówno duże grono słuchaczy, jak i krytyków. Z miesiąca na miesiąc Podsiadło zdobywał coraz większą sławę, poszerzając swoją kolekcję nagród. Wśród nich między innymi wygrana MTV Europe Music Awards 2013, gdzie był nominowany w kategorii najlepszego polskiego wykonawcy, a także nagroda dla Gwiazdy Roku.
Muzyk, jak sam o sobie mówi, nie lubi marnować swojego czasu. Świadczy o tym jego ciągle poszerzająca się dyskografia oraz liczba tras koncertowych, na których zachwyca rzesze swoich fanów. Co do jednego można mieć pewność: ten nastolatek jeszcze nie jeden raz wstrząsie polską sceną muzyczną.