Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze zespołu na wesele?

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze zespołu na wesele? Pierwszorzędnym problemem wielu osób są finanse. Przyznajmy, nie każdy jest na tyle bogaty, żeby móc sobie pozwolić na kilkunastoosobowy zespół bądź jakiś bardzo znany. Nie oszukujmy się, nie zawsze rodzice pary młodej "fundują" im wesele. Często para młoda musi sama na nie zapracować. Niestety w Polsce nie jest to łatwe. Jeżeli wiemy, że nie stać nas na daną kapelę, nie trudźmy się, żeby na jej wynajęcie zapracować. Warto popytać znajomych bądź rodzinę, czy znają kogoś takiego, kto udziela się w jakimś zespole bądź zna takich ludzi. Zawsze można wynająć zespół "po znajomości" i zapłacić za to znacznie mniej.
Powinniśmy zwracać również uwagę na to, jakie doświadczenie dana kapela. Jeżeli zespół swój pierwszy raz będzie grać właśnie na Twoim weselu, nie wynajmuj go. Ekipa grająca na Twoim weselu może nie wiedzieć co zrobić w danym momencie. Wtedy byłby wstyd przed całą rodziną i znajomymi. Najlepiej zaopatrywać się w zespół, którzy udzielił się na co najmniej kilku weselach. Nie pozwól, by Twój wielki dzień był dla nich próbą.
Trzeciorzędnym problemem jest repertuar. Masz prawo wiedzieć, co dana kapela planuje zagrać podczas uroczystości. Jeśli zespół nie chce Tobie udostępnić swojego repertuaru, tu powinno pojawić się światełko w tunelu. Bądź bardzo ostrożny przy wyborze kapeli grającej na Twoim weselu, przecież masz prawo dopiąć wszystko na ostatni guzik.