Kochamy seriale

Oczywiście, że kochamy seriale. Podziwiamy bohaterów, przeżywamy ich przygody, czekamy na kolejne odcinki i… nucimy sobie serialowe czołówki.
Przykładem takiej melodii, która zapadła głęboko w pamięć jest ta pojawiająca się wraz z nowymi przygodami kapitana Klossa w “Stawce większej niż życie”. Jej kompozytor, Jerzy Matuszkiewicz ma na swoim koncie jeszcze inne serialowe przeboje. “Czterdzieści lat minęło” śpiewane przez Andrzeja Rosiewicza w komedii o perypetiach inżyniera Karwowskiego i jego rodziny, czołówka z serialu “Janosik” ze wspaniałą rolą Marka Perepeczki, “Ballada o Tolku Bananie” w produkcji przeznaczonej dla młodzieży pt. “Stawiam na Tolka Banana” czy czołówka z “Alternatyw 4”. Muzykę do opowieści o wojennych losach Władysława Niwińskiego “Polskie drogi” skomponował inny znany kompozytor filmowy – Andrzej Kurylewicz. Jest on także autorem muzyki do serialu “Lalka”. Nie można nie wspomnieć przy tej okazji o Piotrze Marczewskim autorze czołówki do “Kariery Nikodema Dyzmy” serialu “Daleko od szosy” kilku seriali dla młodzieży i rysunkowej bajki o kocie Filemonie., a także o Wojciechu Kilarze i jego znanej piosence z serialu “Czterej pancerni i pies” czy “Przygód Małego Rycerza”. Współczesne seriale również mają znane motywy przewodnie.
Z pewnością wszystkie te piękne melodie sprawiły, że każda z wymienionych i niewymienionych produkcji stała się jeszcze bardziej lubiana.