Instrumenty dawniej i dziś

Instrumenty dawniej i dziś.
Dawniej instrumenty nie były takie jak dziś. W sumie to chyba oczywiste. Chcecie wiedzieć jakie instrumenty były za czasów starożytności? Proszę, Oto lista oraz krótkie opisy:
▲aulos – przypominał on dzisiejszy flet. Jednakże grało się na nim w dość nietypowy sposób. Żeby można było na nim grać, trzeba było mieć dwa aulosy w ustach. Oczywiście nie było to konieczne, ale taki sposób grania był w starożytnej Grecji po prostu "modny".
▲fletnia pana – jakby tłumaczyć co to jest tak "na chłopski rozum" to są to sklejone ze sobą drewniane rurki od największej do najmniejszej w jednym lub w dwóch rzędach. Przesuwając fletnię i jednocześnie dmuchając, wydobywamy dźwięki wyższe i niższe – w zależności od długości rurki.
▲harfa eolska – było to prostokątne pudło rezonansowe (takie, które w środku nie ma nic, jest tylko pusta przestrzeń). Rozpięte były na nim pionowo zamocowane struny z jelit. Gdy wiał wiatr, struny wydobywały delikatne dźwięki tworząc przy tym melodię.
To były przykłady instrumentów z czasów starożytności. Porównując dzisiejsze instrumenty do tych starożytnych, możemy zauważyć jaki jest wielki postęp od tamtych czasów. Ludzie eksperymentowali tak dużo, że dzisiaj dzięki nim mamy tak rozmaite instrumenty muzyczne.