Ciekawostki o polskich zepsołach

DŻEM:
Zespół dżem powstał w 1973 r., do których wówczas należeli bracia Benedykt i Adam Otrębowie, Paweł Beger i Aleksander Wojtasiak. Z początku zespół nie miał żadnej nazwy, grali w klubach i pubach. Po czasie do czteroosobowej brygady dołączył wokalista Ryszard Riedel. Pierwszą nazwą tego zespołu to "Jam". Nazwa była zupełnie przypadkowa, a wzięła się ona od słowa "jammowanie". Jednakże z czasem nazwa zmieniła się na "Dżem".
ENEJ:
To zespół, który łączy muzykę ska i rockowymi z elementami folkowymi. Nazwa tego zespołu pochodzi od Eneasza – główny kozak podróżujący po świecie. "Enej" dostał się do programu muzycznego "Must Be The Music". Zaprezentowali tam utwór "Radio Hello" i dzięki temu wygrali ten program i zdobyli dużą popularność.
AFROMENTAL:
To zespół, który miesza ze sobą funk, reggae, soul, hip-hop i R&B. Jeden z piosenkarzy tego zespołu wystąpił w "Must Be The Music", a Baron i Tomson wystąpili jako jurorzy w "The Voice Of Poland".
FEEL:
Zespół "Feel" powstał w 2005 roku w Katowicach. Z początku kariery "Fell" występował pod nazwą Q3, Q4 ALBO Kupicha Band. Po czasie zespół przyjął nazwę "Feel".
LADY PANK:
Pierwszorzędną nazwą tego zespołu to "Żużel", jednak potem zmieniono ją na "Lady Pank".Po premierze pierwszej płyty tego zespołu, gromada wyruszyła w trasę koncertową i zagrała kilkaset koncertów w całej Polsce.