Budka Suflera

Zebrali się w Lublinie w 1974 roku i tak zostało im niemal do dnia dzisiejszego. Budka Suflera ma na koncie wielkie sukcesy odnoszone przez lata cięzkiej i wytężonej pracy, aranżacjom muzycznym i wielkim talentom jakich im nie poskąpiono.

Skład zmieniał się wielokrotnie i to może wpływało budująco na cała pozostałą ekipę. Najważniejszymi artystami, którzy są w Budce Suflera od samego początku są: Krzysztof Cugowski – wokal i Romuald Lipko – instrumenty klawiszowe.

Zespół przeżył wiele fantastycznych chwil na scenie, jak i czas oczekiwania i zamyślenia. Powstał już w pierwszym składzie w 1969 roku gdy Krzysztof Cugowski grywał jeszcze ze swoimi szkolnymi kolegami. Następnie w 1970 roku dołączył do zespołu Lipki i tak to zaczęło się kręcić. Oficjalnie powstali w 1974 roku ale grali już ze sobą długo wcześniej.

Na swoim koncie mają piętnaście studyjnych albumów, kilka koncertowych i wiele kompilacji. W 2014 roku ku ogólnemu rozczarowaniu, po kilku nieprzyjemnych zdarzeniach związanych ze śmiercią kolegów, którzy współtworzyli zespół, na profilu Facebookowym zespołu pojawiła się notka, ze zespół przestał istnieć z końcem poprzedniego roku.

Tak wieloletnia historia, wielkie przyjaźnie na całe życie i wspaniałe nagrania pozostaną w sercach fanów na długo jeszcze zanim zostaną zakopane w almanachach polskiej muzyki rockowej.