Anna Maria Jopek

Tej pięknej kobiety chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Anna Maria Jopek to marka sama w sobie, najwyższa jakość nagrań i jedna z najlepszych wokalistek w naszym kraju.

Ma w swoim dorobku już 9 złotych i siedem platynowych płyt. Jest kompozytorką, autorką tekstów, producentem muzycznym a przede wszystkim wszechstronnie utalentowaną wokalistką. Nie ma chyba tekstu, którego nie potrafiłaby zaśpiewać, ani nagrania, którego nie potrafiłaby zrealizować.

Urodziła się w 1970 roku w Warszawie. Studiowała w Warszawie i jazz w Nowym Jorku. Jest stypendystką Towarzystwa Imienia Fryderyka Chopina i Columbia University.

Karierę wokalną rozpoczęła w 1997 roku debiutancką płytą zatytułowaną „Ale Jestem” i od tego momentu jej kariera nabrała rozpędu.

Została odznaczona Honorową Perłą Polskiej Gospodarki w kategorii kultura. Do 2012 roku otrzymała dziewiętnaście nagród muzycznych. Ma na koncie czternaście albumów studyjnych oraz nagrania koncertowe i kompilacje. Brała także udział w wielu projektach innych wykonawców, zarówno na scenie jak i jako producent.

Jest jedną z najjaśniej świecących ikon polskiej muzyki rozrywkowej dzięki swoim umiejętnościom wokalnym oraz zaangażowaniu w projekty różnego typu i gatunku. Wszytko zawdzięcza talentowi ale przede wszystkim ciężkiej i codziennej pracy.